Щодо призначення і виплати державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами жінкам, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування

Дата: 25.10.2021 09:36

У зв’язку із запровадженням ведення медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я (далі – Реєстр), замість довідки для призначення і виплати державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами жінкам, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, у Реєстрі формується медичний висновок категорії „Вагітність та пологи”.

Водночас до виникнення технічної можливості для перевірки інформації про сформований медичний висновок про тимчасову непрацездатність через „Портал Дія” за запитом жінки, яка не застрахована в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, видається довідка за формою № 147/о „Довідка для призначення і виплати державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами жінкам, які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування”, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 18.03.2002 № 93, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09.04.2002 за № 346/6634.

З метою уникнення повторних звернень жінками до закладів охорони здоров’я стосовно отримання відповідних довідок та забезпечення протиепідемічних заходів у період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом
SARS-CoV-2, Мінсоцполітики звернулося до Міністерства охорони здоров’я щодо здійснення заходів з інформування лікарем таких жінок про можливість разом з формуванням відповідного медичного висновку також отримати довідку за формою № 147/о.