A A A K K K
людям із порушенням зору
Управління соціального захисту населення та ветеранської політики Солотвинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області

Щодо оформлення матеріальної допомоги

Надання одноразової матеріальної допомоги непрацюючим малозабезпеченим особам, особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю

ЗАКОН УКРАЇНИ Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю

ЗАКОН УКРАЇНИ Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю

Хто має право на одноразову грошову допомогу

Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та непрацюючі малозабезпечені особи, які отримують пенсію та/або державну соціальну допомогу, якщо розмір таких виплат у місяці, що передує місяцю звернення, не перевищує двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність. Суми прожиткового мінімуму на 2021 рік встановлені Законом України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" і становлять:

-          з 1 січня 2021 - 1769,00 грн.;

-          з 1 липня 2021 - 1854,00 грн.;

-          з 1 грудня 2021 - 1934,00 грн.
Розмір пенсії та державної соціальної допомоги на місяць визначається з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії.

Підстава надання одноразової грошової допомоги

Одноразова грошова допомога надається у разі тривалої хвороби, смерті близьких родичів, стихійного лиха та інших особливих обставин особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю та непрацюючим малозабезпеченим особам, які отримують пенсію або державну соціальну допомогу.

Куди звертатись

Непрацюючим малозабезпеченим особам, особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю для отримання допомоги необхідно звернутися за їхнім вибором до регіонального, районного органу соціального захисту населення, або до центру надання адміністративних послуг.
Рішення про надання або відмову в наданні допомоги приймається комісією, утвореною у відповідному органі соціального захисту населення, та оформляється протоколом.

Перелік необхідних документів

Для отримання допомоги непрацюючі малозабезпечені особи подають наступні документи:

  • особиста заява;
  • копія паспорта;
  • копія пенсійного посвідчення або посвідчення отримувача державної соціальної допомоги;
  • копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органові і мають про це відмітку в паспорті).

Для отримання одноразової допомоги особи з інвалідністю та діти з інвалідністю або один із батьків, опікуни чи піклувальники (законні представники) подають такі документи:

  • особиста заява особи з інвалідністю або дитини з інвалідність, або заява одного із батьків, опікуна чи піклувальника;
  • копія паспорта та/або свідоцтва про народження дитини з інвалідністю (у разі потреби - копії паспорта законного представника та документа, що підтверджує його повноваження);
  • копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органові і мають про це відмітку в паспорті);
  • копія висновку медико-соціальної експертної комісії, лікувально-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу (для дітей з інвалідністю) про встановлення інвалідності.

Копії документів, поданих для отримання допомоги, засвідчуються посадовими особами органу соціального захисту населення, до якого надійшла заява про надання допомоги.

Розміри одноразової грошової допомоги

Допомога надається один раз на рік у розмірі 50 відсотків встановленого законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (на момент звернення).

Важливо: у разі припинення інвалідності, смерті особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, непрацюючої малозабезпеченої особи допомога не виплачується.

Органи місцевого самоврядування можуть затверджувати власні програми та порядки для надання одноразової матеріальної допомоги особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю та непрацюючим малозабезпеченим особам.

Способи виплати одноразової грошової допомоги

Допомога виплачується за видатковими касовими ордерами шляхом поштового переказу або перерахування коштів на особисті банківські рахунки непрацюючих малозабезпечених осіб, осіб з інвалідністю та законних представників дітей з інвалідністю.
Особам, які не мають законних представників і не можуть самостійно пересуватися у зв’язку з хворобою або фізичною вадою, допомога виплачується тільки за разовими дорученнями шляхом поштового переказу.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень