ФОРУМ "Соціальна сфера в умовах війни: виклики та перспективи, успішний досвід громад Закарпатської області".
Сьогодні в Ужгороді на форумі "Соціальна сфера в умовах війни: виклики та перспективи, успішний досвід громад Закарпатської області" представники влади, громадських та міжнародних організацій, фахівці із соціальної роботи з усього регіону й представники громадських організацій обговорили результати і перспективи трансформації цієї галузі на Закарпатті, успішний досвід та роль територіальних громад.
Відкрив захід у режимі онлайн заступник міністра Мінветеранів України Руслан Приходько. Він наголосив, що ключовим пріоритетом для держави є всебічна підтримка ветеранів і членів їхніх сімей. Саме на це націлена Стратегія ветеранської політики на період до 2030 року, яку днями схвалив Уряд.
Серед основних питань що розглядались:
Допомога ветеранам і їхнім сім’ям, повернення воїнів до нормального життя після війни;
Співпраця влади, фахівців і громад задля згуртованої роботи.
Василь Дем’янчук, заступник голови Закарпатської обласної ради, наголосив: «Кількість людей, які потребують соціальної підтримки, зростає. Наше завдання – працювати ще більше, знаходити нові можливості та підходи, щоб допомагати ефективніше. Закарпаття стало домівкою для багатьох переселених українців. Маємо зробити все, щоб ті, хто знайшов тут прихисток, залишалися у нашому краї, отримували належну підтримку та повагу». Принагідно висловив вдячність фахівцям соцзахисту за щоденну сумлінну працю, допомогу та добре чуйне серце. А також подякував захисникам і захисницям, завдяки яким ми можемо працювати й допомагати .
Директорка департаменту соціального захисту населення ОВА Ольга Травіна наголосила що, держава, влада на місцях у співпраці з міжнародними донорами та громадськими організаціями долають виклики війни, роблять соціальну підтримку доступнішою для всіх, хто її потребує.
За її словами, система соціального захисту в нашій області попри війну розвивається та розширюється, зараз вона нараховує 115 надавачів соцпослуг. Дуже важливою стала поява в регіоні 5 центрів життєстійкості, ветеранського простору «ВДОМА», Ради з питань внутрішньо переміщених осіб, впровадження 7 регіональних програм підтримки вразливих громадян тощо.
Заступниця директора департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОВА Мирослава Сухар презентувала учасникам форуму можливості державної підтримки надавачів соціальних послуг. Зокрема, йшлося про отримання компенсації в межах запровадження інституту помічника ветерана, послуги підтриманого проживання та створення центрів життєстійкості. Окреслила стан реалізації державної, регіональної підтримки та соціального супроводу ветеранів і членів їхніх родин. Важливо надати їм усю необхідну допомогу, зробити спроможними, щоб надалі громада і держава могли розраховувати на кожного з них
Крім того, проведено 2 воркшопи з учасниками та учасницями, де розглядались наступні теми:
● важливість та виклики реалізації впровадження послуги раннього втручання в територіальних громадах;
● алгоритм запровадження та механізм реалізації соціальних послуг неурядовими організаціями як альтернативними надавачами соціальних послуг.
Метою проведення Форуму є підтримка, розвиток, обмін досвідом, вдосконалення системи соціального захисту в Закарпатті взагалі та соціальних послуг зокрема в аспекті внутрішнього переміщення під час повномасштабного вторгнення.